سامانه  تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه خودارزیابی کرونا فعال می باشد
سامانه  تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه خودارزیابی کرونا فعال می باشد

رشت - ایده آل خبر- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فعال بودن سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه خودارزیابی کرونا ، بهترین راه رفع نگرانی ها ی مردم در خصوص ابتلا به بیماری آنفلوانزا و یا کرونا را ، تماس با سامانه تلفنی مذکور و ثبت علایم در سامانه اینترنتی salamat.gov.ir عنوان کرد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر آبتین حیدر زاده با اشاره به اینکه سرماخوردگی و آنفلولانزا با فرا رسیدن فصول سرد سال همواره شایع بوده اما با شیوع بیماری کرونا،این حساسیت در بین مردم بیش از پیش شده است، گفت : بهترین راه برای رفع نگرانی ها ی مردم تماس با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ثبت علایم در سامانه اینترنتی salamat.gov.ir ( سامانه خودارزیابی کرونا) می باشد.

وی ادامه داد : در این خصوص افراد از سوی کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان راهنمایی های لازم را دریافت خواهند کرد . در صورت بروز علایم شدید بیماری ، به مراکز ۱۶ ساعته یا بیمارستان ارجاع داده می شوند .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد : اگر چنانچه نیازی برای مراجعه بیمار به مراکز درمانی نباشد، به منظور رفع نگرانی ها راهنمایی های لازم، در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

دکتر حیدر زاده در پایان از مردم خواست تا به منظور حفظ سلامتی خود و خانواده، رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند .