ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر برگزار می شود.
ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر برگزار می شود.

 رشت - ایده آل خبر- رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر در گیلان برگزار می شود، افزود: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره ابوذر در تاریخ ۲۱ دی ۹۹ که روز قشر بسیج رسانه است برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار تاریخ ۳۰ آذر است.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  خبرگزاری فارس از رشت، سرهنگ مهدی پارسا پیش روز پنجشنبه در نشست خبری جشنواره رسانه ای ابوذر در سالن شاهد و ایثار رشت با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع)، اظهار کرد: عزاداران سیدالشهدا (ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی نقشه های دشمنان انقلاب و اسلام را نقش بر آب کردند.

وی با اشاره رسانه های گیلان همیشه پای کار بوده اند، بیان کرد: در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا، رسانه های استان در خط مقدم مبارزه با کرونا حاضر شدند و اخبار را در جامعه انعکاس دادند.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه های مکتوب استان در این ایام دچار مشکلات فراوانی شدند، گفت: برخی از رسانه های مکتوب ما در ایام شیوع ویروس کرونا به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی تعطیل شدند.

پارسا با اشاره به اینکه انعکاس خبرهای خوب در اولویت رسانه های گیلان باشد، بیان کرد: باید با امید آفرینی در جامعه اخبار خوب را به سمع و نظر مردم برسانیم و انتقاد سازنده نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در انعکاس رسانه ای اخبار باید الویت ها فراموش نشود، تصریح کرد: باید توجه بیشتر رسانه های استان به موضوع کشاورزی، محیط زیست ، پسماند و ورود مسافران به استان گیلان باشد.

پارسا با بیان اینکه ۱۷۰ شبکه فارسی‌زبان در حال تولید برنامه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: رسانه‌ها باید در جلوگیری از حملات رسانه‌ای دشمن نقش مؤثرتری ایفا کنند تا میزان آگاهی مردم نیز افزایش یابد.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر در گیلان برگزار می شود، افزود: جشنواره امسال با ۱۰ محوریت جهش تولید و اقتصاد مقاومتی ،
بصیرت و دشمن شناسی ، مبارزه با ترورسیم و خروج آمریکا از منطقه ، مبارزه با آسیب های اجتماعی ، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه ، کرونا و کمک مومنانه ، ۴۰ سالگی دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی ، بسیج و حوزه های اقدامی ، امید آفرینی و محور بومی فرصت ها و معضلات برنج و چای استان است.

پارسا با اشاره به نقش ویژه ششمین جشنواره ابوذر در این ایام، گفت: ششمین جشنواره ابوذر امسال در قالب تیتر، خبر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، مقاله، عکس، اینفوگرافیک، فیلم و موشن‌گرافیک برگزار می شود که باید بتوانیم آثار ماندگاری را به نمایش بگذاریم.

وی با بیان کیفیت آثار هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود تصریح کرد: آثار ارسالی به جشنواره سال گذشته نسبت به سال ۹۷ کیفیت بهتری داشتند.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه تاریخ اختتامیه جشنواره ابوذر افزود: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره ابوذر در تاریخ ۲۱ دی ۹۹ که روز قشر بسیج رسانه است برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار تاریخ ۳۰ آذر است.

پارسا با بیان اینکه هر خبرنگار می تواند در هر محور تا پنج اثر ارسال کند گفت: خبرنگاران می توانند آثار خود را در سایت جشنواره به آدرس
Www.aboozarha.com
ارسال کنند.