صدور ۲۷ هزار و ۳۰۰ نسخه الکترونیک در لاهیجان از ابتدای سال تاکنون
صدور ۲۷ هزار و ۳۰۰ نسخه الکترونیک در لاهیجان از ابتدای سال تاکنون

رشت _ ایده آل خبر  _ رئیس اداره بیمه سلامت لاهیجان گفت: ۴۳ درصد جمعیت این شهرستان شامل ۷۱ هزار نفر زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از خط گیلان – مهرانگیز جعفری افزود: از جمعیت ۱۶۷ هزار نفری این شهرستان، ۷۱هزارنفر تحت پوشش بیمه سلامت و مابقی تحت پوشش صندوق‌های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و سایر بیمه ها قرار دارند.

وی افزود : پوشش بیمه‌ای این سازمان در صندوق های بیمه‌ای کارکنان دولت، بیمه سلامت همگانی، ایرانیان، روستایی و سایر اقشار می باشد.

جعفری با اشاره به موسسات وپزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت اضافه کرد: بیمه سلامت در لاهیجان هم‌اکنون با ۳ بیمارستان، ۲ درمانگاه، ۳۵ پزشک عمومی، ۵۲ پزشک متخصص، ۱۶ دندانپزشک، ۱۹ داروخانه، ۸ آزمایشگاه، ۱۰ رادیولوژی، ۱ مرکز پزشکی هسته ای و ۸ فیزیوتراپی، طرف قرارداد است.

رییس اداره بیمه سلامت لاهیجان ، طرح نسخه‌ نویسی الکترونیکی را گامی مثبت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم عنوان کرد و گفت: ارتقا سطح خدمات، کاهش خطای پزشکی، تحقق دولت الکترونیک و صرفه جویی در کاغذ و کاهش تردد مراجعات بویژه در ایام شیوع کرونا را از مزایای این طرح می باشد.

وی از صدور ۲۷ هزار و ۳۰۰ نسخه الکترونیک از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: ۸۶ درصد از مطب ها و ۹۵ درصد از داروخانه ها و ۱۰۰ درصد آزمایشگاه های طرف قرارداد با بیمه سلامت لاهیجان از طرح نسخه نویسی الکترونیک استفاده می کنند.

رئیس بیمه سلامت لاهیجان خاطر نشان کرد: سامانه ۱۶۶۶ در بحث مشتری‌مداری، پاسخگویی و ارائه خدمات غیرحضوری به صورت ۲۴ ساعته فعال می باشد.

گفتنی است شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و این شهرستان مرکب از دو بخش “مرکزی و رودبنه” است.