ضرورت ترویج مقاوم سازی،  آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث
ضرورت ترویج مقاوم سازی،  آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث

  رشت - ایده آل خبر - جلسه مدیریت بحران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با حضور مهندس محمد اکبرزاده، مدیرکل، مهندس مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، معاونین و کارشناسان دو دستگاه در سالن جلسات شهید حق شناس اداره بنیاد مسکن برگزار شد.

 

پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن در ابتدای این جلسه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص فعالیت های گسترده و متعدد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیحاتی را ارائه داد

وی با بیان اینکه، اقدامات به موقع و سریع این نهاد انقلابی در وقوع حوادث غیر مترقبه بسیار مهم و ضروری است، ادامه داد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

مهندس اکبرزاده با تاکید بر ضرورت ، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی درپیشگیری از حوادث افزود: امیدواریم با تعاملات ویژه بین این دو دستگاه، بتوانیم خدمات گسترده ای به مردم به ویژه در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی در سطح روستاها ارائه دهیم.

در ادامه این نشست مهندس مرادی ضمن تقدیر از مجموعه همکاران بنیاد مسکن بواسطه تعاملات و همکاری های صورت پذیرفته، نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی را گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی دانست .

مديركل مديريت بحران در اين جلسه از فعال شدن كارگروه هاي تخصصي مديريت بحران خبر داد. و افزود: بايد زير ساختهايي توسط دستگاه هاي مرتبط در وقوع بحران ايجاد و برنامه ريزي شود.

وي با اشاره به فعاليت هاي مديريت بحران در سه زمان قبل حادثه ، حين حادثه و بعد از حادثه و كمك رساني از حيث جاني و مالي و ابنيه یادآور شد: در مواقع بحراني دستگاه ها از لحاظ عملكرد مديريت ميشوند كه هريك در زمان معين شروع به فعاليت كنند