فعال شدن نسخه نویسی الکترونیک در ۸۱۹ مطب پزشکی
فعال شدن نسخه نویسی الکترونیک در ۸۱۹ مطب پزشکی

 رشت _ ایده آل خبر _ محمد اسدی مسئول روابط عمومی بیمه سلامت گیلان گفت: هم اکنون819 مطب معادل 90 درصد از مطب های طرف قرارداد بیمه سلامت استان" در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک فعال شده اند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  خط گیلان ، مسئول روابط عمومی بیمه سلامت گیلان افزود: در نسخه نویسی الکترونیک بیمار با مراجعه به پزشک نیازی به دفترچه ندارد و فقط با ارایه کد ملی خود هویت بیمار و پوشش بیمه‌ ای او تایید شده و همپوشانی بیمه‌ای بیمار کنترل می شود و با تایید این موارد شناسه رهگیری تولید و جایگزین دفترچه می شود

محمد اسدی اضافه کرد : هم اکنون از ۳۴۱ داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت استان گیلان حدود ۹۸ درصد و از ۶۳ رادیولوژی ۱۰۰درصد واز ۸۹ آزمایشگاه ۸۸ آزمایشگاه وارد طرح نسخه نویسی ونسخه پیچی الکترونیکی شده اند.

مسئول روابط عمومی بیمه سلامت با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی از سال گذشته و شتاب آن در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در استان تاکنون افزون بر۲۵۶ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده که از این میزان بیش از ۶۱ هزار مورد آن مربوط به مرداد ماه است.

وی با بیان اینکه طرح کشوری نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک باید در تمامی مطب ها و مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت گیلان اجرایی شود، اضافه کرد: این طرح الکترونیکی نقش مهمی در کمک به ارایه خدمات بهتر و سهل تر به بیمه شدگان دارد ضمن اینکه پرداختی ها به مجموعه ها و پزشکان طرف قرارداد به موقع، منظم تر و سریع تر انجام می گیرد.

اسدی با اشاره به حذف کاغذ و دفترچه به عنوان یکی از فواید نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک خاطر نشان کرد: با این اقدام بیمه شده دیگر دغدغه ای با عنوان حفظ و نگهداری، تمدید یا تعویض دفترچه بیمه ندارد.

وی درپایان از جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان گفت : بر اساس آخرین آمار یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۴۱ نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.