لزوم توسعه زیرساخت ها و امکانات در راستای ارتقای خدمات رسانی به سالمندان
لزوم توسعه زیرساخت ها و امکانات در راستای ارتقای خدمات رسانی به سالمندان

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت با تاکید بر لزوم تکریم سالمندان، خواستار توسعه زیرساخت ها و امکانات جهت ارتقای خدمات رسانی به افراد سالمند شد.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت صبح امروز از مرکز نگهداری سالمندان کوثر رشت بازدید کرد.
مهندس فتح اللهی در این بازدید ضمن بررسی  زیرساخت های مختلف این مرکز و دیدار با سالمندان این مرکز، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان گیلان به عنوان پیرترین استان کشور محسوب می شود و اینکه در مجموع جمعیت کشور، استان و شهرستان به سمت پیری میل می کند، نیاز است از هم اکنون با برنامه ریزی مناسب به دنبال توسعه زیرساخت ها و امکانات جهت ارتقای وضعیت خدمات رسانی به سالمندان باشیم.
وی با تاکید بر لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در راستای حفاظت از سالمندان در مقابل بیماری کرونا، خاطر نشان کرد: حفظ حرمت و تکریم سالمندان بر همه ما واجب است و باید بدانیم که اگر عمری به دنیا داشته باشیم روزی خودمان نیز پیر و سالمند خواهیم شد.
فرماندار رشت توسعه خدمات درمانی و بیمه ای جهت سالمندان را از دیگر نیازمندی های جامعه سالمندی دانست و تصریح کرد: باید ضمن توسعه زیرساخت های پزشکی و درمانی لازم به دنبال ارتقای خدمات بیمه ای سالمندان باشیم.
محمد نوروزی رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت نیز در این بازدید با بیان اینکه شهرستان رشت در مجموع  دارای ۷مرکز نگهداری از سالمندان است، افزود: مرکز نگهداری سالمندان کوثر رشت در سال ۱۳۸۲ راه اندازی شده است و ظرفیت نگهداری از ۵۰ سالمند را دارا می باشد.