لزوم حمایت از کارفرافرینان و هنرمندان صنایع دستی / نمایشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی در رشت راه اندازی خواهد شد
لزوم حمایت از کارفرافرینان و هنرمندان صنایع دستی / نمایشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی در رشت راه اندازی خواهد شد

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت بر لزوم حمایت هنرمندان و کارآفرینان عرصه صنایع دستی و راه اندازی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی تاکید کرد.

 

فرماندار رشت در بازدید از مجموعه تولید صنایع دستی سفالی، تاکید کرد؛

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی  فرماندار شهرستان رشت از کارگاه سفال و تولید سرامیک نگاره خاک در روستای آلمان بخش مرکزی رشت بازدید کرد.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت صنایع دستی و هنرمندان فعال در این زمینه جهت رونق اقتصاد محلی و تکمیل زنجیره اقتصادی صنعت گردشگری در سطح شهرستان رشت، خاطرنشان کرد: ازهمه ظرفیت های شهرستان در جهت حمایت از  فعالیت هنرمندان صنایع دستی و کارآفرینان این عرصه استفاده خواهیم کرد.

وی راه اندازی نمایشگاه دائمی عرصه محصولات صنایع دستی را از جمله برنامه های در حال پیگیری فرمانداری عنوان کرد و افزود: باید شرایطی را فراهم آوریم که هنرمندان و کارآفرینان حوزه صنایع دستی بدون هیچ دغدغه ای به دنبال تولید و ایجاد اشتغال در این بخش باشند.

گفتنی است مجموعه های نگاره خاک و میم سرام در حوزه تولید آثار هنری سفالی ، سرامیکی و کتیبه سفالین مخصوص فضاهای شهری فعالیت می کند که تولید آثار هنری سفالی و سرامیکی و اجرای پروژه های مختلف برای فرهنگسراهای استان گیلان و زیباسازی شهری در مناطق مختلف شهر رشت از قبیل روگذر های جانبازان ، صابرین و یخسازی را می توان  از جمله فعالیت های بارز  این  موسسه  برشمرد.