مدیر کل بنیاد مسکن گیلان از پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی گمیشان گلستان بازدید کرد
مدیر کل بنیاد مسکن گیلان از پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی گمیشان گلستان بازدید کرد

رشت - ایده آل خبر - مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان به همراه معاون امور بازسازی و مسکن روستایی از روند اجرایی پروژه احداث 50 واحد مسکونی شهرستان گمیشان استان گلستان بازدید کرد.

 

به گزارش ایده آل خبر – محمد اکبرزاده در این بازدید بیان داشت: پس از وقوع سیل در فرودین ماه سال ۹۸ در استان گلستان و ستاد بازسازی معین استان گیلان در شهرستان گمیشان تشکیل شد .

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان تامین مسکن را یکی از اولویت های مهم در سال جهش تولید عنوان کرد و گفت: تأمین مسکن به عنوان گامي مهم در دست يابي به توسعه پايدار است.

وی در ادامه افزود: کار بازسازی واحدهای تعمیری شهرستان گمیشان به تعداد ۳۱۲۰ واحد به اتمام و از مجموع ۸۳۶ واحد احداثی تاکنون ۷۵۷ واحد تکمیل و به بهره برداری رسید و مابقی با میانگین ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

وی با اشاره به فعالیتهای ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۲ هکتار آغاز گردیده است که تاکنون دارای ۳۰ متقاضی موثر می باشد و ۲۰ واحد آن مطابق با مفاد قرارداد تا پایان مرحله سفت کاری تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سالجاری تحویل داده خواهد شد.

اکبرزاده از تحویل ۱۰ واحد باقیمانده متقاضیان موثر در دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: برای احداث میانگین ۶۰ متر مربع مسکن مقاوم، ۶۵۰ میلیون ريال تسهیلات قرض الحسنه بلندمدت و ۳۷۰ میلیون ريال کمک بلاعوض پرداخت می گردد.

‏مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جشن پایان بازسازی مناطق سیل زده کشور امروز به میزبانی استان گلستان برگزار می شود گفت: تا کنون ۳۳۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ريال کمک بلاعوض پرداخت شده است همچنین ۱۳۱ هزار و ۳۸۳ پاکت سیمان بین متقاضیان آسیب دیده توزیع گردید.