مدیرعامل آبفای گیلان در نشست با فرماندار املش: برای تأمین فشار آب املش، حفر دو حلقه چاه و اصلاح و بازسازی انشعابات فرسوده در دستور کار است
مدیرعامل آبفای گیلان در نشست با فرماندار املش: برای تأمین فشار آب املش، حفر دو حلقه چاه و اصلاح و بازسازی انشعابات فرسوده در دستور کار است

ایده آل خبر _به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت در نشست با فرماندار شهرستان املش ضمن تشریح پروژه های آبرسانی این شهرستان به همراه فرماندار و تیم اجرایی از پروژه های آب و فاضلاب املش بازدید نمود. بنا به این گزارش سید محسن حسینی […]

ایده آل خبر _به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت در نشست با فرماندار شهرستان املش ضمن تشریح پروژه های آبرسانی این شهرستان به همراه فرماندار و تیم اجرایی از پروژه های آب و فاضلاب املش بازدید نمود.
بنا به این گزارش سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر اهمیت تصفیه خانه طول لات برای تأمین آب شهرستان املش و رودسر اظهار داشت: عملیات اجرایی این تصفیه در سال ۸۹ آغاز شد و از ایستگاه فیلتراسیون ساده ای برخوردار است و افزایش کدورت آب در زمان بارندگی های شدید باعث از مدار خارج شدن این تصفیه خانه می شود.
وی با اشاره به لزوم تسریع در روند اجرای بازسازی تصفیه خانه و افزایش ظرفیت تولید آب تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید برای تصفیه خانه طول لات ۸۰۵ لیتر در ثانیه پیش بینی شده و باید استخرهای ته نشینی اولیه و ثانویه ساخته شود و در فاز نهایی آب خام آن از سد پلرود تأمین خواهد شد.
مدیرعامل آبفای گیلان با بیان اینکه مقدمات اولیه برای حفر دو حلقه چاه نیز در شهرستان املش انجام شده افزود: احداث یک مخزن ۳۰۰۰ مترمکعبی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال نیز در دستور کار است که باید در طرح آبرسانی شرق دور دیده شود و همچنین به منظور پایداری آب شهری نسبت به اصلاح و بازسازی انشعابات فرسوده اقدام خواهد شد.
سپس دکتر محمودی فرماندار املش با اشاره به اینکه ارتباطات فرمانداری و دستگاههای اجرایی در راستای اجرای عدالت و ارائه خدمات مناسب به مردم بسیار خوب بوده است افزود: مطالبات مردمی در حوزه شهر بیش از روستاست و باید در تحقق سیاست ها تلاش نمود و در حوزه ارائه خدمت از هیچ کوششی دریغ نداشت.
وی همچنین اساسی ترین چالش شهرستان املش در حوزه آبرسانی را کدورت آب پس از بروز سیل دانست و افزود: قطع متوالی آب با بالارفتن کدورت مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده که حفر دو حلقه چاه عمیق نیاز آبی شهروندان را تأمین خواهد نمود.
در ادامه فرماندار شهرستان املش، مدیرعامل ، مشاور مدیرعامل و معاون بهره برداری آبفای گیلان و مدیر امور آبفای املش با حضور در محل امور آبفای املش با شهروندان دیدار چهره به چهره داشتند و پاسخگوی سئوالات آنان پیرامون مشکلات حوزه آبرسانی بودند.
گفتنی است این بازدید در راستای اجرای بخشنامه استاندار گیلان مبنی بر حضور موثر مدیران کل در شهرستانها به منظور بررسی مشکلات حوزه آبرسانی و اجرای طرحهای فاضلاب شهرستان صورت گرفت.