مسؤول بسیج رسانه استان گیلان خبر داد  عضویت ۱۰۰ نفر از عکاسان و خبرنگاران افتخاری در بسیج رسانه در حوزه محرومیت زدایی
مسؤول بسیج رسانه استان گیلان خبر داد  عضویت ۱۰۰ نفر از عکاسان و خبرنگاران افتخاری در بسیج رسانه در حوزه محرومیت زدایی

مسؤول بسیج رسانه استان گیلان خبر داد عضویت ۱۰۰ نفر از عکاسان و خبرنگاران افتخاری در بسیج رسانه در حوزه محرومیت زدایی

?پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _قبل از ظهر امروز یکشنبه هفدهم شهریور جمعی از خبرنگاران و مسئول  بسیج رسانه استان گیلان ،  از منطقه محروم محله معلولین  رشت بازدید و به بررسی پروژه های در حال اجرا آن پرداختند.

مسؤول بسیج رسانه استان گیلان محرومیت‌زدایی را محوریت کارهای سپاه  عنوان کرد و بیان  داشت:  شبکه خبرنگاران ۱۰۰ نفره بسیج رسانه استان گیلان پیگیر موضوع محرومیت‌زدایی استان هستند.

وی با اشاره به نقش رسانه در انعکاس فعالیت‌های سپاه قدس گیلان در راستای محرومیت زدایی سه منطقه از شهرستان های رشت، لاهیجان و لنگرود، خاطرنشان کرد: اقدامات سپاه مربوط به حوزه هایی است که نیازمند توجه بیشتری بویژه در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی، تفریحی، ورزشی، معیشت است.

سرهنگ مهدی پارسا از عضویت ۱۰۰ نفر از عکاسان و خبرنگاران افتخاری در بسیج رسانه در حوزه محرومیت زدایی خبر داد و گفت: تشویق و ترغیب سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای همکاری با سپاه قدس در راستای رفع مشکلات و محدودیت‌های مناطق محروم هدف اصلی از تشکیل این تیم رسانه‌ای است.

ضرورت تعویض نام منطقه معلولین در راستای تامین هویت، آرامش روانی و اجتماعی مردم

در ادامه جانشین معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات چهار ساله سپاه در زمینه محرومیت‌زدایی، اذعان داشت: سپاه قدس گیلان با توجه به محرومیت منطقه معلولین رشت از زیرساخت‌ها و امکانات بهداشتی و درمانی و همچنین ریشه کن کردن اعتیاد در بخش‌ها و حوزه‌ها مختلف اقداماتی را انجام داده است.

رحیم عشقی نژاد پرداختن به حوزه‌های درمانی و بهداشت، خدمات عمومی، ورزشی، تامین آب شرب، فاضلاب و آسفالت رااز جمله اقدامات سپاه در حیطه محرومیت‌زدایی در این منطقه عنوان کرد و افزود: منطقه معلولین با ۲۰ هزار نفر جمعیت و ۵ هزار خانوار و فاصله کوتاه از مرکز شهر متاسفانه در بسیاری از بخش‌های زیرساخت با محرومیت مواجه است.

وی از راه‌اندازی فرهنگی و تربیتی توسط سازمان تبلیغات اسلامی در این منطقه سخن گفت و تصریح کرد: این منطقه از حداقل امکانات چون مدرسه، پارک، فضای ورزشی، فضای سبز، مسجد محروم می باشد و تنها یک درمانگاه برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی وجود دارد.

عشقی نژاد با اشاره به ضرورت تعویض نام منطقه معلولین در راستای تامین هویت، آرامش روانی و اجتماعی مردم، تصریح کرد: شایسته است تا سازمان اوقاف در زمینه تکمیل مسجد، شهرداری در راستای زیباسازی کوچه‌ها، آسفالت و تامین زیرساخت‌های این منطقه، علوم پزشکی برای ایجاد درمانگاه و مرکز درمان و سایر سازمان در راستای تامین مابقی نیازها و زیرساخت‌های این منطقه وارد عمل شوند.

ضرورت جلب اعتماد مردم در راستای انجام اقدامات زیرساختی، هویت سازی

مدیر محله معلولین رشت نیز در این بازدید با تاکید بر اقدامات ارزنده سپاه قدس گیلان در راستای محرومیت زدایی در منطقه معلولین شهرستان رشت، اذعان داشت: انعکاس اخبار و اقدامات سپاه در منطقه معلولین بعنوان یک منطقه محروم، نباید به گونه ای باشد که سبب تحقیر مردم این منطقه شود.

حجت الاسلام سیدعلی مهدوی خاطرنشان کرد: : برای بررسی کمبود و مشکلات مردم این منطقه جلسات هم اندیشی با معتمدین محل، گروه‌های رسمی و غیر رسمی برگزار شده است.

مدیر محله معلولین با تأکید بر ضرورت جلب اعتماد مردم در راستای انجام اقدامات زیرساختی، هویت سازی، بیان کرد: شش معاونت شامل معاونت‌های سازندگی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، مالی و پشتیبانی متناسب با مشکلات این منطقه تشکیل شده است.

وی طرح اوقات فراغت را شروع فعالیت معاونت فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: جامعه هدف مستقیم اقدامات فرهنگی، تربیتی و اجتماعی نوجوانان و جامعه غیرمستقیم والدین هستند که تاکنون ۳۲۰نفر از خواهران و برادران جذب شده‌اند که در هر معاونت بطور دائمی ۴۰نفر عضو ثابت و فعال حضور دارند.

حجت الاسلام والسملین مهدوی جلب اعتماد و ایجاد امید در مردم را هدف اصلی اقدامات سپاه در محله معلولین عنوان کرد و گفت: برگزاری اردوهای داخل و خارج استانی، استخر و مسابقات فوتبال و فعالیت‌های اجتماعی، ویزیت رایگان بخشی برنامه‌های اجرا شده در این منطقه است.