مسابقات مرحله استانی قرآن کریم استان گیلان در آستان خواهر امام رضا رشت آغاز شد
مسابقات مرحله استانی قرآن کریم استان گیلان در آستان خواهر امام رضا رشت آغاز شد

رشت _ ایده آل خبر _ حجت الاسلام ستار علیزاده گفت: مسابقات مرحله استانی قرآن کریم استان گیلان از صبح امروز به مدت دو روز در آستان خواهر امام رشت آغاز شد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط ،  مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: مسابقات مرحله استانی قرآن کریم استان گیلان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از صبح امروز به مدت ۲ روز ویژه خواهران و برادران در آستان خواهر امام رشت آغاز شده است 

وی اضافه کرد : مسابقات امروز ۲۶ شهریور ویژه خواهران و مسابقات فردا ۲۷ شهریور ویژه برادران است.

مدیرکل اوقاف گیلان یاد آور شد : در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم گیلان ۴۰ خواهر و ۴۲ برادر قاری و حافظ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

علیزاده با بیان اینکه تبلیغات و ثبت نام چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم گیلان از ۱۱ اردیبهشت آغاز و تا ۱۷ خرداد ۹۹ ادامه داشت، خاطرنشان ساخت: مرحله شهرستان از ۱۴ تا ۱۷ تیرماه در سه منطقه برگزار شد.

مدیرکل اوقاف گیلان گفت: این دوره از مسابقات در ۹ رشته حفظ ۵ جز، حفظ۱۰ جز، حفظ ۲۰ جز و کل، قرائت، ترتیل و دعاخوانی، اذان، تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات رشته دعاخوانی و تواشیح، ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال می‌شود.

علیزاده اظهار داشت: برای اولین بار در تاریخ مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه گیلان، داوران این دوره از مسابقات از داوران واساتید گیلانی هستند که توسط سازمان اوقاف انتخاب و معرفی می‌شوند.

وی اعلام کرد: ۱۰ داور برادر و ۱۰ داور خواهر طی دو روز این رقابت ها را قضاوت خواهند کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: در نهایت ۶ خواهر و ۸ برادر در رشته های حفظ ۲۰، حفظ کل، ترتیل، قرائت، دعاخوانی، اذان و تفسیر به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

علیزاده در پایان یاد آور شد : مرحله کشوری مسابقات قرآنی در نیمه اول آبان ماه، به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.