میانگین بارش ۶۷ میلی متری
میانگین بارش ۶۷ میلی متری

رشت - ایده آل خبر - مهندس خرّمی با اعلام این خبر از ورود سامانه بارشی جدید بر اساس پیش بینی هواشناسی در اواسط هفته جاری خبر داد .

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان- رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت : با توجه به پیش بینی هواشناسی از اواسط هفته جاری در روز سه شنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدید خواهیم بود .

وی افزود : بیشترین بارش طی ۷۲ ساعت گذشته از ساعت ۱۸ عصر روز سه شنبه ۲۰ آبانماه لغایت ۱۸ عصر روز جمعه ۲۳ آبانماه مربوط به غرب ، شرق و مرکز استان بوده و تشریح کرد ؛ در ایستگاه رضوانشهر با بارش ۱۷۷ میلی متر با متوسط بلند مدت ۱۳ درصد و سپس آب ویار پره سر با بارش ۱۲۱میلی متر با متوسط بلند مدت ۸ درصدی را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان متوسط بارش ۷۲ ساعته استان را حدود ۶۷ میلی متر عنوان و اظهار داشت : بارش ها در دشت و کوهپایه های غرب و شرق و مرکزاستان و ارتفاعات کرگانرود ، دیلمان و رودبار شدت زیادی داشته و در برخی ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر بارش ها بصورت برف بوده است . البته پیوسته نبودن ریزش ها باعث کاهش جریان برخی رودخانه ها ی منتهی به این مناطق گشته است .

مهندس خرّمی در خصوص وضعیت سیلابی بودن رودخانه های استان اعلام داشت : در حال حاضر جریان رودخانه های مرکزی و شرق استان کاهش پیدا کرده و در غرب استان حجم آب رودخانه ها در حال پایین آمدن باشدت کمتری هستند و بارش ها نیز در کل استان کاهش و در برخی مناطق قطع شده است .

وی در پایان تاکید نمود : با توجه به پیش بینی و هشدار هواشناسی مبنی بر بارش های جوی از روز سه شنبه ۲۷ آبانماه تا پایان هفته جاری، به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت، اشخاص حقیقی و حقوقی موارد احتیاط و ایمنی را رعایت نموده و از ورود و استقرار در حریم و بستر رودخانه ها، کانالها، و تأسیسات آبی استان اکیداً خودداری نمایند.