میدان انزلی در چرخه بلاتکلیفی ۲۰ ساله گرفتار است
میدان انزلی در چرخه بلاتکلیفی ۲۰ ساله گرفتار است

رشت -ایده آل خبر - میدان تاریخی انزلی بیش از ۲۰ سال است که در چرخه بلاتکلیفی به دور خود می‌ چرخد و وجود بناهای تاریخی در آن سبب شده میراث فرهنگی نیز در صدور مجوزها بر رعایت قوانین خود اصرار داشته باشد.

به گزارش ایده آل خبر – رضا اکبری: قصدمان سفر به شمال بود که مسیرمان به انزلی افتاد، تعریفش را شنیده بودیم که شهری توریستی، جالب و دیدنی است اما تا به امروز به این شهر نیامده بودیم، در بدو ورود به انزلی اولین چیزی که توجهمان را جلب کرد دروازه ورودی شهر بود، از کسی که راهنمایمان شده بود شنیدیم نامش دروازه ماهی است و با خود گفتیم چقدر خوب که مسئولان این شهر چنین ایده‌ای به خرج داده‌اند تا به مسافران بگویند اینجا شهری است که شغل اکثر مردمانش صیادی بوده و یا اینکه، ماهی در این شهر، به وفور یافت می‌شود.

با راهنمایمان به سمت داخل شهر حرکت کردیم و در مسیر مناظر زیبایی همچون پل تاریخی غازیان و نمای زیبای بندرگاه و پرواز مرغان دریایی را دیدیم که بسیار جلب توجه می‌کرد اما بعد از گذشتن از پل انزلی به یکباره با صحنه‌ای مواجه شدیم که تمام تصویر زیبای گذشته از یادمان رفت، آیا اینجا همان شهر است؟ ساختمان‌های مخروبه، بناهای ناهمگون و محوطه‌ای تخم مرغی شکل که شبیه به میدان بود اما وقتی شنیدیم اینجا میدان مرکزی انزلی است به یکباره همه باورهایمان در مورد این شهر تغییر کرد.

باورمان نمی‌شد در شهری توریستی و گردشگر پذیر که در ایام نوروز و تابستان چندین برابر جمعیت شهر، مسافر دارد چنین منظره‌هایی هم وجود داشته باشد؟ آیا مسئولان شهر خوابند یا نمی‌توانند برای این میدان که نماد اصلی شهر است کاری کنند؟

این تنها بخشی از صحبت‌های مسافری بود که برای اولین بار به بندرانزلی سفر کرده و از آن جایی که میدان اصلی هر شهر به عنوان معرف و نماد اصلی آن شهر شناخته می‌شود برای پیگیری وضعیت بلاتکلیف این میدان تاریخی به سراغ مردم رفتیم و پس از شنیدن دغدغه‌هایشان از مسئولان امر جویای حال شدیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر