هفته وحدت آغاز عزت امت اسلامی است/ وحدت امت اسلام خاری در گلوی قدرت های سلطه گر است
هفته وحدت آغاز عزت امت اسلامی است/ وحدت امت اسلام خاری در گلوی قدرت های سلطه گر است

رشت - ایده آل خبر - نماینده ولی فقیه در گیلان وحدت بین امت اسلام را یک اصل عنوان کرد و گفت: وحدت امت اسلام خاری در گلوی قدرت های سلطه گر است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم آغاز هفته وحدت که در مسجد جامع فاروق اعظم اسالم برگزار شد با تبریک این هفته به تمام مسلمانان به ویژه اهل تسنن و تشیع این استان اظهار کرد: از گذشته مردم تالش اعم از شیعه و سنی در کنار هم زندگی می کردند و وحدت در شهرستان تالش بسیار عالی است.
وی به آغاز هفته وحدت اشاره کرد و افزود: هفته وحدت آغاز عزت امت اسلام است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند در قرآن به پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند ما تو را مایه رحمت، اخلاق، انسانیت و کرامت برای مردم قرار دادیم، تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) برای همه بشر رحمت است.
آیت الله فلاحنی، محکم بودن در برابر دشمنان و مهربانی بین خود را از ویژگی های پیامبر اسلام(ص) و یاران ایشان دانست و بیان کرد: اگر کسانی بخواهند با دین خدا به مبارزه بپردازند در آن موقع باید با ظلم و طاغوت جنگید.
وی، حرکت جمهوری اسلامی ایران را در راستای پیامبر اسلام(ص) و اولیای الهی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی روشی که پیامبر(ص) برای ادامه حیات اسلام تعلیم دادند، در همان مسیر حرکت می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه توحید، پیامبران و اخلاق از مشترکات ادیان الهی است، خاطرنشان کرد: شیعه و سنی مشترکات بسیاری دارند و نماز، قبله و قرآن از مشترکات مسلمانان محسوب می شود.
آیت الله فلاحتی توحید، نبوت و کتاب الهی را یک اصل بین مسلمانان ذکر کرد و یادآور شد: برخی می خواهند به هم پیوستگی جامعه اسلامی را از بین ببرند اما دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که هرگز هجمه به امت اسلام را به مخیله خود نباید راه دهند.
وی با بیان اینکه هفته وحدت بین امت اسلام یک اصل است، اظهار کرد: وحدت امت اسلام خاری در گلوی قدرت های سلطه گر است.
امام جمعه رشت به ناپختگی مکرون رئیس جمهور فرانسه در مسائل سیاسی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: کاریکاتور موهن نشریه فرانسوی دل ۲ میلیارد مسلمان جهان را جریحه دار کرد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان فرانسوی، بیان کرد: تمام انبیای الهی نزد مسلمانان جایگاه قدیسان را دارند.
بازدید از مسجد جامع محمدیه تالش و دیدار با علمای اهل سنت و شیعه این شهرستان از جمله برنامه های سفر یک روزه نماینده ولی فقیه در گیلان در تالش بود.