هم اندیشی تشکل های کارگری گیلان با مدیران کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان برگزار شد
هم اندیشی تشکل های کارگری گیلان با مدیران کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان برگزار شد

صبح روز یکشنبه بیست و سوم تیر ماه نشست هم اندیشی مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان ودکتر شهدی نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی با اعضا هیئت مدیره خانه کارگرگیلان به مناسبت هفته تامین اجتماعی در سالن جلسات خانه کارگر استان گیلان برگزار شد.

ونوشه خراط _جمیل حق پرست مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان در این نشست ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت : سازمان تامین اجتماعی تحت تاثیر وضعیت اقتصادی جامعه است و علیرغم این مشکلات پرسنل تامین اجتماعی تمام تلاش خود را بکار میبندند تا بدون هیچ وقفه ای تعهدات خود را به بیمه شدگان پرداخت کنند.

۶۰میلیارد مطالبات معوق کارگاههای تولیدی به سازمان تامین اجتماعی گیلان

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان گفت : در حال حاضر ۴۸/۵درصد از جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و علیرغم تمام پیگیری های سازمان جهت پرداخت مطالبات مستمری بگیران عزیز هنوز
بیش از۶۰ میلیارد از مطالبات معوق از سوی کارگاههای تولیدی داریم.
وی در ادامه افزود: بحث همسان سازی که از مطالبات دیرینه مستمری بگیران است نیاز به یک بودجه کلان و نجومی دارد . حداقل در یک دهه اخیر شاهد تصویب قانون در مجلس بودیم که هنوز اجرائی نشده است.

صدور روزانه ۳۳ حکم مستمری

مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان در ادامه میانگین تعداد احکام مستمری ها در سال ۹۷ بیست نفر در روز اعلام کرد و افزود: این آمار از رشد ۷درصد نسبت به پایان سال ۹۶برخوردار بوده که در دوماهه اول ۹۸ روزانه ۳۳ حکم صادر میشود.

جمیل حق پرست در پایان با بیان اینکه تلاش ما این است که حق بیمه گر داده شود تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی از پر مخاطب ترین سازمانها در کشور است از فعالان رسانه انتظار داریم فعال تر در خصوص آگاهی بخشی عملکرد سازمان تامین اجتماعی عمل کنند.

دکتر شهدی نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان در این جمع اظهار داشت : من با کارگری مانوس هستم و بصورت مختصر و مفیدی مشکلات این قشر را حس کردم و با بیماری هم درگیر بودم و کاملا درکش میکنم .

رتبه برتر کیفیت و درمان رایگان در سطح کشور

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به مطلب فوق اذعان داشت :گیلان هم اکنون در بخش درمان رایگان و با کیفیت حرف اول را در کشور می زند .

وی خدمات بیمه با کیفیت و رایگان را از اولویت های خدمات خواند و تصریح کرد: بیمارستان های گیلان در کشور جز در بیمارستان های اول است.

شهدی نژاد خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در سال ۹۸ نگهداشت خدمات کیفی بوده است. در ویزیت های تخصصی ما ۲۰درصد رشد داشتیم و در خصوص عمل جراحی۱۸۷۸۸ عمل جراحی داشتیم .

مدیر درمان تامین اجتماعی از برقراری قرار داد بیمارستان گلسار با تامین اجتماعی خبر داد و یادآور شد: تاکنون در قالب تهاتر در جراحی های سرپایی ۲هزار مراجعه کننده داشتیم و ۴۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه شدگان گیلان است.
وی در خاتمه اظهار داشت :نظام ارجاع یعنی اینکه خرید درمان با عقل و منطق،راه درمان برای کاهش مشکلات یعنی مردم یک پزشک امین داشته باشند درمان ملکی بیمارستان حضرت رسول از بهترین بیمارستانهاست .

مدیر درمان تامین اجتماعی از اصحاب رسانه حاضر در جلسه خواست اگر کسی در نحوه درمان های ملکی و نوبت دهی ما مشکل دارند با آنها در ارتباط باشند و نحوه نوبت دهی صحیح را به آنها بیاموزند.

حسن ایزدی دبیر اجرائی خانه کارگر ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع)وخوش آمد به مهمانان و مسئولین تامین اجتماعی بیان داشت:
یک بیمارستان در گیلان وجود دارد که از نظر امکانات بهتراز بیمارستانهای خصوصی است ولی جوابگوی ۱۲۵۰ هزار نفر تحت پوشش نیست.

خواسته جامعه کارگری همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته است

دبیر اجرائی خانه کارگر با بیان اینکه بیش از سه میلیون پانصد هزار نفر بازنشسته در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند ، گفت:خانه کارگر بعنوان حامی کارگران از سازمان تامین اجتماعی حمایت می کند و از سازمان انتظار دارد حامی جامعه کارگری باشد.
وی در ادامه خواستار حمایت مجلس از بحث سه جانبه گرایی بوده وبیان داشت :درخواست ما از دولت این است که بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند تا سازمان تامین اجتماعی هم در بازپرداخت مطالبات بازنشستگان مشکل نداشته باشند.
حسن ایزدی در پایان گفت : خواسته دیگر جامعه کارگری همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته است که از سال ۸۸ در مجلس تصویب شده و هنوز اجرائی نشده است.

افزایش تعداد بیمارستانهای تامین اجتماعی در استان

غلامرضا خوالگر ریاست کانون شوراهای کار استان گیلان در این نشست با ذکر اینکه کارگران بازنشسته از نظر میشتی با مشکلات عدیده ای روبرو و هزینه درمان برای آنها کمر شکن است.آنها قادر به پرداخت هزینه های بیمارستان های خصوصی نیستند ،درخواست ما این است که بیمارستانهای تامین اجتماعی در استان به نسبت جمعیت جامعه کارگری استان افزایش یابد.
در این زمینه باید تمامی سازمان های زیربط و نمایندگان مجلس تلاش کنند تا تعداد بیمارستانهای تامین اجتماعی در استان به سه بیمارستان افزایش یابد.