کمیته بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار شد
کمیته بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار شد

رشت - ایده آل خبر - کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با هدف بررسی شرایط میزان آمادگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی تشکیل شد. 

 

  به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این شرکت با حضور اعضاء کمیته و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان تشکیل شد.

با توجه به هشدار وضعیت نارنجی سازمان هواشناسی گیلان مبنی بر نفوذ تدریجی توده هوای ناپایدار و بارندگی در استان گیلان در اواخر روز یکشنبه ۱۳ مهر ماه الی سه شنبه ۱۵ مهر ماه سالجاری و احتمال طغیان و وقوع سیلاب در رودخانه ها، با هدف بررسی میزان آمادگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل  شرکت آب منطقه ای گیلان تشکیل گردید.

اهم مصوبات این جلسه عبارتند از  هماهنگی لازم با فرمانداران و ادارات مرتبط در خصوص مدیریت بحران احتمالی،  اطلاع رسانی لازم برای خروج ماشین آلات متعلق به پیمانکاران بویژه پیمانکاران مرتبط با سیلاب هفته گذشته در تالش از بستر رودخانه ها  و ادامه عملیات پس از پایان بارش تا بازگشت به روال عادی ، آماده باش ماشین آلات مورد نیاز بمنظور مدیرت بحران احتمالی با هماهنگی دستگاههای مرتبط شهرستانی، آماده باش  مدیران به صورت تمام وقت، بازدید میدانی نیروهای دفاتر مهندسی رودخانه و مطالعات پایه منابع آب در زمان بارندگی .

در پایان جلسه تأکید شد به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت، اشخاص حقیقی و حقوقی موارد احتیاط و ایمنی را رعایت نموده و از ورود و استقرار در حریم و بستر رودخانه ها، کانالها، و تأسیسات آبی استان اکیداً خودداری نمایند.