کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار شد
کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار شد

رشت - ایده آل خبر - کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با هدف بررسی شرایط میزان آمادگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی تشکیل شد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این شرکت با حضور اعضاء کمیته و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان روز سه شنبه ۲۰ آبانماه سال ۱۳۹۹ تشکیل شد.

با توجه به هشدار وضعیت نارنجی سازمان هواشناسی گیلان مبنی بر نفوذ تدریجی توده هوای ناپایدار و بارندگی شدید در استان گیلان از روز چهارشنبه ۲۱ آبانماه تا پایان هفته جاری و احتمال طغیان و وقوع سیلاب در رودخانه ها، با هدف بررسی میزان آمادگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان تشکیل گردید.

در این جلسه مقرر شد؛

– هرگونه هماهنگی لازم با فرمانداران و ادارات مرتبط در خصوص مدیریت بحران احتمالی بعمل آید.

– اطلاع رسانی لازم برای خروج ماشین آلات متعلق به پیمانکاران از بستر رودخانه ها بعمل آید .

– ماشین آلات مورد نیاز بمنظور مدیرت بحران احتمالی با هماهنگی دستگاههای مرتبط شهرستانی به حالت آماده باش در آیند.

– همه مدیران تمام وقت به حالت آماده باش بوده و هر گونه تغییر در وضعیت جوی و دبی رودخانه ها به مبادی ذیربط گزارش گردد.

– نیروهای دفاتر مهندسی رودخانه و مطالعات پایه منابع آب در زمان بارندگی نسبت به بازدید میدانی و پایش مقاطع حساس اقدام نمایند.

در پایان تأکید شد به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت، اشخاص حقیقی و حقوقی موارد احتیاط و ایمنی را رعایت نموده و از ورود و استقرار در حریم و بستر رودخانه ها، کانالها، و تأسیسات آبی استان اکیداً خودداری نمایند.