۲۰۰۰واحد مسکونی برای خانوارهای روستایی فاقد سرپناه در گیلان ساخته شد
۲۰۰۰واحد مسکونی برای خانوارهای روستایی فاقد سرپناه در گیلان ساخته شد

  رشت _ ایده آل خبر  _ با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور,تفاهم نامه ساخت 2000 واحد مسکونی با متوسط مساحت 60 متر مربع در گیلان منعقدشد.

به گزارش ایده  آل خبر  ، تفاهم نامه طرح تأمین ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین استان گیلان با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس  سازمان برنامه و بودجه کشور, مهندس مهدیان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور, دکتر زارع استاندار گیلان, مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و جمعی از مدیران کل استان در سالن همایش غدیر استانداری به امضاء رسید.

این تفاهم نامه در راستای تأمین مسکن برای خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه مناسب درسطح روستاهای استان گیلان, بین سازمان برنامه و بودجه کشور , بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان منعقد گردید.

هدف این تفاهم نامه ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی با متوسط مساحت ۶۰ متر مربع می باشد که جامعه هدف آن خانوارهای کم درآمد , آسیب پذیر در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت شامل خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیر مقاوم و در معرض خطر وخانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب می باشند.

در این جلسه مهندس مهدیان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، با بیان اینکه همه این توافق نامه ها در یک برنامه زمان بندی شده به اجرا می آید و بر نحوه اجرای آنها نظارت می شود، تا در موعد مقرر به اتمام برسد بیان کرد: از ۵۶ هزار واحد مسکونی برای محرومان در مناطق روستایی، ۲۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: در هر استانی به فراخور نیاز موجود در آن، تعدادی واحد مسکونی برای اقشار مستمند و کم درآمد که اغلب تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، ساخته می شود.

معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآور شد: امسال در مناطق روستایی برای ساخت مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۲۵۰ میلیون ريال نیز تسهیلات بلاعوض از طریق سازمان برنامه و بودجه پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم و خیران احداث مسکن محرومان ظرف یک سال انجام و تحویل خواهد شد.