۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بیمارستان های سطح رشت بستری هستند
۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بیمارستان های سطح رشت بستری هستند

رشت - ایده آل خبر - رئیس مرکز بهداشت شهرستان امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان رشت در سالن جلسات فرمانداری ، از بستری بودن ۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ای سی یو بیمارستان های سطح شهرستان خبر داد

به گزارش ایده آل خبر – دکتر جلال برشان با اعلام خبر فوق اظهار کرد: استان گیلان به لحاظ مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا شرایط بهتری را نسبت به دیگر استان ها دارد.

رئیس مرکز بهداشت رشت با تاکید بر اینکه گیلان هنوز وارد مرحله سوم بیماری کرونا ویروس نشده است گفت: خوشبختانه با حمایت های بسیج ، سپاه و عموم مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی گیلان وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر استانها دارد.

وی افزود : در حال حاضر ۵۴ بیمار در رشت در بخش آی سی یو بستری بوده و شرایط مطلوبی ندارند.

جلال برشان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل بهداشتی از سوی عموم مردم یادآور شد: بی توجهی به توصیه های وزارت بهداشت ودرمان در روزها و ماههای آتی شرایط بدتر ازاسفندماه برای گیلان رقم خواهد خورد.

رئیس مرکزبهداشت و درمان رشت تصریح کرد : با توجه به شرایط خاص ، از امروز ۲۰ آبان به مدت یک ماه از ساعت ۱۸ عصربه بعد ،جز اصناف گروه یک تمامی اصناف بسته خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه بیماری کووید ویروس هنوز ناشناخته است و با علائم های مختلف بروز می کند تصربح کرد: نجات فرد بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ تنها ۵ درصد دست پزشک معالج و مابقی دست معبود الهی است.

برشان افزود: : از امروز ۹ مرکز بهداشتی و درمانی در رشت ۱۶ ساعت در حال فعالیت هستند، اما این مراکز مشکلات و دغدغه های دارند امیدوارم با نگاه ویژه مسئولان مشکلات بررسی و حل شود.‌