رشت - ایده آل خبر - دکتر محمد مهدی صدیقی دبیر ستاد امر به معروف و نهی،از،منکر استان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان با اشاره به رویکرد این ستاد بیان کرد: هفته امربه معروف و نهی از منکر فرصتی است تا برای تداوم و پایداری نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش به این واجب فراموش شده پرداخته شود.

به گزارش ایده آل خبر- لیلا پاکیزه- محمدمهدی صدیقی ماه محرم را اوج ماتم و حزن آل الله خواند و با اشاره به واکاوی واقعه کربلا افزود: امام حسین(ع) در اقامه امر به معروف و نهی از منکر با ایثارگری در راه قرآن و احکام فقهی فصلی جدید برای آزادی کلیه آحاد جامعه گشود .

دبیر ستاد امریه معروف و نهی از منکر یادآور شد: این ستاد در سه حوزه ترویج امر معروف و نهی،از منکر ، آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر و در نهایت حمایت از آمران به معروف و نهی ازمنکر و عفاف و حجاب مسئولیت هایی برعهده دارد .

محمد مهدی صدیقی خاطرنشان کرد: در حوزه گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برای نیل به
طبق اصل ۸ قانون اساسی در مرحله نخست اقدام به تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها نمود.

وی افزود: آموزش به آمران و ناهیان از منکر دیگر اقدام این ستاد است که با آموزش در حوزه های گوناگون به ترویج این فریضه الهی بپردازند. بر این اساس مستخدمان دستگاه‌های اجرایی که انگیزه امر به معروف را دارند در راستای آموزش پذیری برنامه های مدونی را در حوزه کاری خود خواهند داشت.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یاد آور شد: در شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و سازمانها از ۹ تا ۱۲ نفر عضو هستند،‌ مدیر و مسئول دستگاه به عنوان رئیس شورای امر به معروف ویکی از معاونین آن دستگاه‌ها به عنوان جانشین رئیس شورای امر به معروف
یک نفر به عنوان دبیر شورا قبول مسئولیت پی نمایند‌

وی افزود: ستادامر به معروف نهی از منکر علاوه بر استان در شهرستان‌ها با ریاست امام جمعه تشکیل و اقدام به فعالیت می نمایند.

محمد مهدی صدیقی یاداور شد: تاکنون ۷۹۵ شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های حاکمیتی اصناف تشکل های مردمی کانون های قرآن و ….. جهت حمایت از مرامنامه سید الشهدا سازمانهایی که علاقمند هستند تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی،از منکر استان با اشاره ایجاد سامانه سو (نور) در فضای مجازی خاطرنشان کرد: با نصب این نرم افزار در تلفن های همراه تاکنون
۴۰ مدیر استان یا اتصال به سامانه سو در حال دریافت گزارشات از سوی مردم که توسط،ستاد امربه معروف دریافت و در صورت موثق بودن گزارش در پنل مدیر مربوطه قرار خواهد گرفت و برای رفع نگرانی های مردم اقدام خواهد شد.

دکتر صدیقی اذعان کرد؛ دبیر شورای امر به معروف و نهی،از منکر آن نهاد یا سازمان یا پیگیری گزارش واصله جهت رفع موضوع مسئله ساز اقدام نهایی را خواهد داشت.

دکتر صدیقی با اشاره به فعالیت ۱۷ ستاد امر به معروف و نهی از،منکر در استان گفت: در خصوص حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با ارتباط،صمیمانه با نیروهای پلیس و دستگاه‌های قضایی استان از،تمام کسانی که مرام نامه یروی از انگیزه سید الشهدا را دارند حمایت خواهند کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان اعضای رسمی ستاد آمران به معروف و ناهیان از منکر ۱۸ نفر عنوان کرد و گفت: این اعضا در جلساتی با حضور رئیس ستاد امر به معروف استان و شهرستان‌ها مصوباتی را در راستای اجرای قانون اساسی دارند.

وی،در اشاره به بلای دامن گیر عدم رعایت عفاف و حجاب در سراسر کشور یادآور شد: به دلیل عدم همکاری دستگاه‌های حاکمیتی کشور است که طبق قانون ۳۸ دستگاه مسئول اجرای قوانین عفاف و حجاب است متاسفانه امروز به دلیل عدم انجام رسالت قانونی دستگاه‌های حاکمیتی با لین حجم از بی عفتی رو برو شده ایم.

محمد مهدی صدیقی پدیده عدم رعایت حجاب را ترویج بی عفتی یک پدیده در کشوری عنوان کرد و گفت: متاسفانه این بی عفتی ها بنیان خانواده را دچار تزلزل کزده است ‌