رودسر.ایده آل خبر.رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسرواملش ازاجرای تئاتر خیابانی درهفته وقف برای تبیین بیشتر فرهنگ ‌وقف خبرداد.

به گزارش ایده آل خبر- خدیجه بهره ور- حامد اسماعیل پور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسرواملش طی نشستی با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته وقف گفت: همزمان با هفته وقف وبا حضور اصحاب وقف و هیئت‌های امنا ۲۵ برنامه فرهنگی، عمرانی و اجتماعی در سطح شهرستان رودسر و املش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال دو مورد وقف جدید در سطح شهرستان ثبت شد گفت : ارزش این دو مورد وقف ۶۰۰ میلیون تومان بود که یک مورد ساختمان مسکونی به نیت کمک به بیماران صعب العلاج و دیگری یک قطعه زمین برای احداث مسجد در اشکورات می باشد .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش بیان کرد :غباررویی گلزار شهدا ،نشست‌های تخصصی وقف، مسابقه دوچرخه سواری، اهدای خون اصحاب وقف، زنگ وقف در مدارس جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان با سنت حسنه وقف و کلنگ زنی دو پروژه عمرانی را از جمله برنامه‌های هفته وقف عنوان نمود.

اسماعیل پور در ادامه ابتکار جدید برای تبیین سنت حسنه وقف را اجرای نمایش خیابانی در ساحل و میدان شهرداری رودسر عنوان کرد وگفت: امسال از زبان هنر برای آشنایی بیشتر مردم با وقف و ثمرات آن بهره‌مند خواهیم شد.

همچنین کلیپی نیز در خصوص آشنایی بیشتر مردم با موقوفه بزرگ شهرستان رودسر مرحوم طالب‌زاده آماده ارائه خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه از برگزاری اختتامیه مسابقات قرآن کریم به همراه همایش یاوران وقف با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه خبر داد و گفت: این همایش و مراسم اختتامیه در هشتم مهرماه در شهرستان رودسر برگزار خواهد شد و از نفرات برتر مسابقات قرآنی تجلیل به عمل می‌آید.

در پایان این مراسم، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه از خبرنگاران شهرستان تجلیل نمود.