رشت _ایده آل خبر_ فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه گیلان جز پنج استان برتر کشور از لحاظ فاصله زمانی وقوع تا کشف جرائم سرقت است گفت: در سال جاری، وقوع سرقت در استان از ٣٤ درصد به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایده آل خبر – سردار “عزیزاله ملکی” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اقدامات پیشگیرانه، برنامه های هدفمند و تلاشهای شبانه روزی همکاران در مجموعه انتظامی استان اظهار داشت: گیلان از حيث افزایش وقوع سرقت ها یازدهمین استان کشور است.

وی با بیان اینکه در حوزه سرقت های مسلحانه، سرقت بانک و سرقت طلافروشی خوشبختانه در سال جاری هیچ گونه وقوعی در استان نداشته ایم افزود: در سایر سرقت های تاثیرگذار مانند منزل‌‌‌، مغازه، کیف قاپی، به عنف و تحت پوشش نیز آمارها حاکی از روند کاهشی وقوع این جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در ادامه با اشاره به دستاوردهای پلیس گیلان با بکارگیری توان کلیه نیروها اعم از اجرایی و ستادی و بهره مندی از تمام ظرفیت خودرویی و موتوری که منجر به کشف قریب به ٤٩ درصد از سرقت های به وقوع پیوسته در سال جاری شده است، خاطرنشان کرد: در سالجاری کشف جرائم مهمه افزایش ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و به لطف پروردگار، برابر بررسی های صورت گرفته گیلان از لحاظ فاصله زمانی بین وقوع تا کشف جرائم سرقت جز پنج استان برتر کشور قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در ۶ ماهه سپری شده از سال جاری بیش از ۷ هزار و ٤۰۰ نفر سارق، مالخر و سایر متهمان مرتبط با حوزه سرقت در سطح استان دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شده اند تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از سارقان تکرار جرم دارند لیکن افزایش هزینه جرم برای این دسته از سارقان از مهم ترین کارخواسته های انتظامی در بحث تامین امنیت پایدار و کاهش وقوع جرائم از جمله سرقت در استان است.

وی اذعان داشت: پلیس برقراری امنیت و آرامش شهروندان را خط قرمز خود می داند و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با سرقت مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده و همکاری لازم را جهت شناسایی و دستگیری سارقان با خدمتگزاران خود در مجموعه فرماندهی انتظامی استان داشته باشند.