رشت - ایده آل خبر - سخنگوی اورژانس گیلان گفت : تعداد ۷۵۹۶۷ ماموریت در ۶ ماهه نخست سال جاری توسط اورژانس گیلان انجام شده است.

به گزارش ابده آل خبر به نقل از روابط‌عمومی مرکز اورژانس گیلان : مسعود جوبنه معاون فنی و عملیات و اولین سخنگوی اورژانس گیلان گفت : اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان بخشی از سیستم جامع تامین خدمات سلامت ، با ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در خارج از بیمارستان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث به مراکز درمانی ، نقش خود را ایفا می کند.

وی افزود:هدف اصلی خدمات پیش بیمارستانی ، بررسی اولیه بیماران و مصدومین و ارائه خدمات درمانی به افرادی است که به خدمات فوری نیاز مبرم دارند.

سخنگوی اورژانس گیلان خاطرنشان کرد:انجام اقدامات درمانی اولیه ، پیشگیری ازبروز ناتوانی ها و انتقال صحیح و سریع مصدومین توسط پرسنل تخصصی متبحر و آموزش دیده به مرکز درمانی ازجمله وظایف مهم این سیستم محسوب می شود.

وی تصریح کرد:اورژانس گیلان در ۶ ماهه نخست سال جاری ، تعداد ۷۵۹۶۷ ماموریت انجام داده که از این تعداد ۵۷۴۶۷ مورد مربوط به ماموریت‌های غیر تصادفی از قبیل بیماریهای ، قلبی ، مغزی ، تنفسی و غیره بوده و تعداد ۱۸۵۰۰ مورد نیز مربوط به ماموریت‌های تصادفی بوده که نسبت به سال گذشته در این زمان ۱۱/۵۲ درصد رشد داشته است .

سخنگوی اورژانس گیلان یادآور شد: از تعداد ماموریت‌های تصادفی انجام شده ، تعداد ۱۰۶۵۰ ماموریت شهری و ۷۸۵۰ مورد تصادف جاده‌ای بوده است .

معاون فنی و عملیات اورژانس ، از توانمندی کارکنان عملیاتی فوریتهای پزشکی ، خبر داد و گفت : همکاران پر تلاش اورژانس پیش‌بیمارستانی ، با تمام توان و با استعانت از خداوند بزرگ ، توانستند در این مدت تعداد ۱۱۶ تن از بیماران را حین انتقال به مرکز درمانی ، احیا و به زندگی باز گردانند .

مسعود جوبنه اذعان کرد: در تابستان گذشته با توجه به گرمای شدید ، تعداد ۳۶ مورد گرمازدگی توسط کارشناسان اورژانس ، امدادرسانی شد و تعداد ۷۹ تن در پی بروز حوادث ساحلی ، از خدمات اورژانس ، استفاده کردند .

در پایان سخنگوی اورژانس ، با قدردانی و تشکر از پرسنل زحمتکش اورژانس گیلان و آرزوی سلامتی برای همه هموطنان عزیز ، توصیه کرد : نکات ایمنی را رعایت کرده و در صورت بروز حادثه با شماره گیری ۱۱۵ از خدمات اورژانس بهره‌مند شوند .