لنگرود- ایده آل خبر- سرهنگ پارسا رئیس بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت :رسانه‌ها بادردست داشتن روایت اول باید فرصت روایتگری را از دشمن بگیرند تا از آسیب های آن درامان باشند.

به گزارش ایده آل خبر. خدیجه بهره‌ور. رئیس بسیج رسانه استان گیلان در یادواره شهید رسانه ابوالقاسم اخوان که در تحریریه لنگرخبر لنگرود برگزار شد با اشاره به این مطلب که شهدا حاضر و ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند ،گفت: هر مجلسی که به شهدا متعلق باشد یقیناً شهداحضور خواهند داشت.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تبیین افکار عمومی گفت:درحوزه دفاع مقدس کارهای بسیاری صورت گرفته ولی هنوز جای کار بسیاری دارد.

سرهنگ پارسا افزود :رسانه‌ها با دردست داشتن روایت اول باید فرصت روایتگری را از دشمن بگیرند تااز آسیب‌های آن درامان باشند.

رئیس بسیج رسانه گیلان بیان کرد: آمریکاییها بیست سال پیش مطرح کردند؛ برنده واقعی کسی است که روایت اول را دارد نه کسی که بمب‌های بزرگ می‌سازد چون بمب‌ها نمی‌توانند سرزمین‌ها را جابجا کنند در حالی که روایت اول قدرت جابجایی سرزمین‌ها را دارد .

سرهنگ پارسا با اشاره به این مطلب که جنگ در حالی بر ایران تحمیل شد که فقط ۱۹ ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود؛ گفت: دشمن این جنگ نابرابر را بر ما تحمیل کرد در حالی که هنوز سپاه و بسیج تازه شکل گرفته بود وحتی برخی از فرماندهان وابسته به رژیم قبلی درصد براندازی انقلاب بودند.

وی اضافه کرد: شهدا سینه سپر کردند و با ایمان و اراده راسخ خود توانستند نقشه‌های شوم دشمن را که معتقد بودند فاتح ایران خواهندبود از بین بردند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد .

رئیس بسیج رسانه گیلان در ادامه بامهم خواندن نقش رسانه‌ها در تبیین ارزش‌های دفاع مقدس گفت: رسانه‌ها با قلم و گفتار خود باید حقیقت دفاع مقدس را برای آیندگان تبیین کنند تا نسل آینده به واقعیت‌ها پی ببرند و از اتحاد و انسجام ملی ما احساس غرور کنند.

سرهنگ پارسا بااشاره به جرات و جسارت شهید اخوان در مقابل رئیس جمهور زمان خود گفت: این جرات و جسارت رسانه برای بیان حقیقت بسیار ستودنی است ولی متاسفانه برخی از مسئولین ما سعه صدر کافی ندارند ودر مقابل انتقادها عکس‌العمل منفی نشان می‌دهند که این شایسته یک مسئول انقلابی نیست.

رئیس بسیج رسانه گیلان در پایان تاکید کرد: رسانه‌ها با قلم و فکر و اندیشه خود از مرام و مکتب شهدا دفاع کنند و بدانند شهدا کار حسینی نمودند و امروز رسانه‌ها باید رسالت زینبی خود را ادامه دهند. وی افزود:رسانه‌ها به عنوان سردبیر تاریخ باشندو از مجاهدت‌های بزرگمردان تاریخ بنویسند.

گفتنی است؛شهیدابوالقاسم اخوان درسال ۱۳۳۵درشهرستان لنگرودبه دنیاآمد.بعدازانقلاب فرهنگی دانشگاهها،وی علی‌رغم اینکه مسوولیت واحداطلاعات واخبارمرکزخبرزاهدان رابرعهده داشت،جهت به تصویرکشیدن عملیات شکست حصرآبادان داوطلبانه عازم جبهه های جنگ شد.پس ازتصویرکشیدن صحنه های این عملیات، جهت رساندن این تصاویربه مرکزصداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همراه سرداران رشیدی چون شهیدان فکوری،کلاهدوز،فلاحی وجهان آرا راهی تهران شد.وی دربازگشت به تهران درحادثه ارتش جمهوری اسلامی ایران درسال ۱۳۶۰درکهریزک تهران براثرسقوط هواپیما ییc130 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.