لنگرود- ایده آل خبر - محمد نژاد نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مخالفت از انتصاب احتمالی مدیرعاملی غیر بومی در منطقه آزاد انزلی گفت : در سازمان منطقه آزاد انزلی نیروهای جوان ، توانمند و کاربلد بسیاری وجود دارد که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

به گزارش ایده آل خبر – دکتر پرویز محمدنژاد نماینده محترم مردم شریف شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای در خصوص شایعات مربوط به انتصاب گزینه غیر بومی بعنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور چه از لحاظ تولید ، صادرات و واردات کالا و چه از لحاظ استراتژیک و تجارت با کشورهای اوراسیا برای مسئولان استانی و کشوری مورد اهمیت و توجه ویژه میباشد.
اکنون سوال مردم گیلان از ما مسؤلین و نمایندگان این است که چرا منطقه آزاد انزلی با وجود داشتن بندر و اسکله و افزایش توسعه تجارت دریایی آن در استان گیلان مشکل بیکاری وجود دارد و آیا منطقه آزاد انزلی با داشتن چنین ظرفیتی توانایی اشتغالزایی برای بسیاری از جوانان بیکار استان را ندارد؟!…
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه صحبتهایش به ضعف مدیریتی در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت یکی از آیتم های اصلی در پیشرفت و توسعه مناطق آزاد مدیریت قوی باثبات و آشنا به ظرفیت‌های منطقه میباشد.
که از دلایل عدم استفاده از ظرفیتهای منطقه، انتصاب مدیران غیربومی و ناآشنا به استان و جغرافیای آن بوده که در واقع نتوانستند از این فرصت ها به نحو احسنت استفاده کنند.
وی افزود : از دید بنده مدیری قوی و تاثیرگذار میباشد که نسبت به استان و مردمش دلسوز و تعصب داشته باشد و دغدغه توسعه و پیشرفت استان از اولویت هایش باشد. چنانکه تجربه ثابت کرده مدیران غیربومی بجز گذراندن زمان به بطالت و روزمرگی و حضور بیشتر وقت خود در تهران ، کار شق القمر دیگری نکرده اند.
لذا مسوولان دولتی باید بدانند در استان گیلان مدیران بومی توانمند و دلسوز بیشماری وجود دارد که توانایی اداره منطقه آزادانزلی را دارند و باعث پیشرفت و توسعه آن شده و از خود یک کار باقیات و صالحات هم بجا خواهند گذاشت. عضو مجمع نمایندگان گیلان افزود : علت تاکید بنده در استفاده از مدیران بومی، توانایی و درک مدیران بومی از ظرفیت‌های استان و شناخت نقاط ضعف و قدرت آنها می‌باشد .
این نماینده مجلس گفت بنده نماینده مردم و انتقال دهنده خواسته و نظرات آنها میباشم، پس وظیفه دارم به دولت در این خصوص مشورت دهم.
محمد نژاد اشاره داشت : در خود سازمان منطقه آزاد انزلی نیروهای جوان ، توانمند و کاربلد بسیاری وجود دارد که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.
دکتر محمدنژاد درخصوص عکس العمل احتمالی نمایندگان مجلس درصورت عملی شدن شایعات مربوط به انتصاب آقای سیاهکارزاده گزینه غیربومی گفت:
من با آقای عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور و معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در این خصوص صحبت کرده و گفتم : درخواست ما انتصاب مدیر بومی میباشد و باید دولت دغدغه استان و مردمش را در نظر داشته باشد تا مدیری انتخاب شود که به اقلیم منطقه و نقاط ضعف و قدرتش آشنا باشد.