رشت - ایده آل خبر - فرمانده انتظامي استان با اشاره به همکاري 8 هزار و 501 نفر براي تامين امنيت انتخابات در گيلان گفت: حضور پرشور و مشارکت حداکثري مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش آفريني آنها در آينده کشور و تحقق مردم سالاري ديني و جمهوريت نظام و خاري در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

به گزارش ایده آل خبر – سردار “عزيزاله ملکي” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس با اشاره به فراهم شدن مقدمات تامين امنيت انتخابات دوازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و ششمين دوره مجلس خبرگان رهبري در روز ۱۱ اسفندماه سالجاري، اظهار داشت: مجموعه انتظامي به عنوان متولي تامين و برقراري امنيت انتخابات با بهره گيري از تجربيات گذشته هيچگونه نگراني در خصوص تامين امنيت قبل، حين و بعد از انتخابات ندارد.
وي تعداد کل شعب اخذ رأي انتخابات دوازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و ششمين دوره مجلس خبرگان رهبري را ۲ هزار و ۶۹۰ شعبه اعلام کرد و افزود: از اين تعداد، ۲ هزار و ۳۱۷ شعبه ثابت و ۳۷۳ شعبه سيار است.
فرمانده انتظامي استان گيلان ضمن تقدير از همکاري عوامل بسيج و سپاه با مجموعه انتظامي در تامين نظم و امنيت برخي شعب اخذ رأي خاطرنشان کرد: پليس با برهم زنندگان نظم و امنيت شعبه‌هاي راي گيري به صورت قاطع و قانوني برخورد مي‌کند.
اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينکه ۵ هزار و ۵۰۱ نيروي پليس مسؤوليت تامين و حفظ نظم و امنيت انتخابات را برعهده دارند خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ نيروي سپاه و بسيج نيز در تامين نظم و امنيت شعب اخذ راي با پليس همکاري خواهند داشت.
وي با بيان اينکه تمهيدات لازم براي انجام وظايف ذاتي پليس در کلانتري‌ها، گشت‌هاي انتظامي، راه و راهنمايي و رانندگي در روز برگزاري انتخابات نيز انديشيده شده است اذعان داشت: حضور پرشور و مشارکت حداکثري مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش آفريني آنها در آينده کشور و تحقق مردم سالاري ديني و جمهوريت نظام و خاري در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.
اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينکه تبليغات کانديداهاي مورد نظر ۲۴ ساعت قبل از رأي‌گيري ممنوع است گفت: به ستادهاي تبليغاتي کانديداها در سطح استان گيلان توصيه مي‌شود از برگزاري برنامه‌هايي که باعث کندي عبور و مرور و ايجاد ترافيک در سطح معابر به ويژه خيابان‌هاي اصلي مي‌شود خودداري کنند.
سردار ملکي در پايان با تاکيد بر اينکه ايجاد هرگونه تجمع، ناهنجاري و راه اندازي کاروان‌هاي تبليغات توسط هواداران کانديداها و تجمع و تبليغ در محل شعب اخذ رأي اکيداً ممنوع است از شهروندان خواست، هرگونه تخلفات انتخاباتي را از طريق مرکز فوريت‌هاي ۱۱۰ به پليس گزارش کنند.