رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای شهر رشت گفت: دغدغه های سراوان هنوز برطرف نشده است و با پیگیری ها و حمایت های استاندار گیلان اقدامات خوبی از سوی شهرداری براساس برنامه تعیین شده جهت ساماندهی و رفع آلودگی های زیست محیطی در این حوزه صورت گرفت.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار نوروزی با استاندار گیلان با اشاره به اینکه شورای رشت سال ۱۴۰۲ را به دور از هرگونه اختلاف و تنش درون شورایی پشت سر گذاشت اظهار کرد: انتخاب شهردار رشت که با وحدت و همدلی شورا و همچنین عنایت استاندار گیلان و نماینده ولی فقیه در استان به نتیجه رسید، یکی از اقداماتی بود که با عملکرد خوب شهردار رشت ، مطلوب بودن آن بیش از پیش قابل مشاهده است‌.

وی به اجرای پروژه های طرح میثاق رشت اشاره کرد و گفت: از استاندار گیلان به واسطه همکاری در اجرای پروژه های طرح میثاق کمال تشکر را دارم و معتقدم مهم تر از پروژه های طرح میثاق، لندفیل سراوان است که با پیگیری ها و حمایت های خوب استاندار گیلان اقدامات خوبی از سوی شهرداری برابر برنامه تعیین شده جهت ساماندهی و رفع آلودگی های زیست محیطی در این حوزه صورت گرفت.

کارگرنیا با تاکید به اینکه بخش عمده ای از مشکلات سراوان که گاها منجر به تجمعات اعتراضی برخی ازساکنین آن منطقه می شد برطرف شده است گفت: با اقداماتی که در دفنگاه سراوان در دست انجام است، ساکنین منطقه به این باور رسیده اند که مسئولین آنان را فراموش نکرده و برای رفع مشکلات ناشی از انباشت زباله ها تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه دغدغه های سراوان هنوز برطرف نشده است گفت: متاسفانه در خصوص تصفیه خانه شیرابه سراوان هنوز نتیجه مطلوبی حاصل نشده و قراردادی که پیش از شروع فعالیت شورای ششم رشت در این باره منعقد شده بود، در نهایت به دلیل عدم انجام تعهدات از سوی پیمانکار به کمیسیون ماده ۳۸ جهت تعیین تکلیف ارسال شد.

وی به برگزاری مناقصه جدید پیرامون تصفیه خانه شیرابه لندفیل سراوان اشاره کرد و گفت: این مناقصه برگزار شد و شرکت های مختلفی در آن شرکت کردند و ان شاالله در اسرع وقت با انتخاب شرکت دارای صلاحیت و تجربه کاری در خصوص تصفیه شیرابه شاهد رفع آلودگی آب های سطحی و زیرسطحی باشیم .

کارگرنیا به لزوم تعیین جایگاهی برای دفن زباله در مواقع بحران اشاره کرد و گفت: استاندار موکدا درباره تعیین محل جدید دفن زباله دستوراتی را صادر کردند که نیاز به عنایت بیشتر دارد.