رشت - ایده آل خبر - شهردار رشت گفت: راه اندازی پارک موزه دفاع مقدس به نوعی سند هویتی استان در این بخش است.

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل ازمدیریت ارتباطات شهرداری رشت، «محمد حسین واثق کارگرنیا» رییس، اعضای شورا و «رحیم شوقی» شهردار رشت با «سرهنگ حسن حبیبی» مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس دیدار و در خصوص احداث پارک موزه دفاع مقدس، افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیط فرهنگی برای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل آینده گفت و گو کردند.

«رحیم شوقی» شهردار رشت در ادامه این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: راه اندازی موزه دفاع مقدس به نوعی سند هویتی استان به شمار می رود.

شهردار رشت بر ضرورت پیگیری هر چه سریع‌تر عملیات احداث بنا و ساخت این مرکز فرهنگی دفاع مقدس گفت: مدیریت شهری مصمم است تا به‌موازات عمل به تعهدات خود، تسهیل‌گر بخش‌های دیگر این مرکز مهم و راهبردی باشد.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس نیز در این نشست تصریح کرد: دفاع مقدس به ما ثابت کرد که هر جا با روحیه بسیجی و جهادی وارد شدیم دستاوردهای بسیاری کسب کردیم.

حبیبی با قدردانی از همکاری و همدلی مجموعه شهری با اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به روند تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان گیلان اشاره کرد و گفت: مقرر شده باغ موزه تا سوم خرداد ماه ۱۴۰۳ افتتاح شود.

گفتنی است؛ «مسعود عباس نژاد» رییس کمیسیون معماری و شهرسازی، «مهیار سماکچی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل، «سید حسین رضویان» رییس کمیسیون توسعه پایدار و رییس سازمان سیما و منظر شهرداری رشت در این نشست حضور داشتند.